Pozwani przez fundusz

Postępowanie egzekucyjne wszczęte przez Fundusz

09/02/2020

Niejednokrotnie zwracają się do nas Klienci, wobec których  Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty wszczął egzekucję komorniczą. Klienci dopiero na etapie egzekucji dowiadują się o tym, że wcześniej Fundusz wytoczył sprawę sądową. Następstwem czego Sąd wydał nakaz zapłaty zobowiązujący ich do uiszczenia należności na rzecz Funduszu. Klienci zazwyczaj są zdziwieni, gdyż nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z takimi podmiotami. A już na pewno nie są winni im jakichkolwiek pieniędzy. Co więcej nigdy nie otrzymali żadnych dokumentów z Sądu, które wskazywałyby na prowadzenie wobec nich postępowania sądowego.

Dlaczego tak się dzieje i czy można powstrzymać Fundusz od dalszej egzekucji?

Odpowiedź brzmi TAK. O szczegółach przeczytasz w poniższym wpisie.

Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte skupują wierzytelności masowo.  Najczęściej skupują je od Banków lub też firm świadczących usługi telekomunikacyjne. Fundusze otrzymują od w/w podmiotów dane swoich klientów – dłużników, w oparciu o które Fundusze mogą wszczynać postępowania sądowe. Bardzo często zdarza się, że Bank dysponuje Twoim nieaktualnym adresem zamieszkania, przekazuje go Funduszowi, a Fundusz wskazuje tenże adres w pozwie, jako Twój adres zamieszkania. Sąd kieruje korespondencję na wskazany przez Fundusz adres. Korespondencja z Sądu nigdy do Ciebie nie dochodzi, gdyż pod przedmiotowym adresem nie mieszkasz już ładnych parę lat.

Nakaz zapłaty, po uprawomocnieniu, stanowi dla Funduszu tytuł wykonawczy. W oparciu o ten tytuł Fundusz Sekurytyzacyjny może wszcząć egzekucję komorniczą. Komornik zaczyna działać, a Ty o egzekucji dowiadujesz się z korespondencji od komornika lub po tym jak komornik zajmie Twój rachunek bankowy.
W takiej sytuacji dobrze jest ustalić adres, na jaki była kierowana do Ciebie korespondencja sądowa. Jeśli okaże się, że adres na który była kierowana korespondencja jest nieaktualny, a Ty w okresie wydania nakazu zapłaty mieszkałeś pod innym adresem, w innej miejscowości – skontaktuj się z nami pomożemy Ci „odkręcić” całą sytuację i postaramy się byś ostatecznie nie musiał nic płacić Funduszowi.

Zachęcamy do kontaktu przez formularz dostępny na naszej stronie www lub telefonicznie – 512-373-017.

Pamiętaj! Masz szansę pozbyć się zadłużenia i stanąć na nogi! Skontaktuj się z nami.

Skorzystaj z dostępnego formularza kontaktowego poniżej lub skontaktuj się z nami telefonicznie – 501 779 424

    Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.
    Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez nasz formularz kontaktowy oraz w celach marketingowych, za pośrednictwem wskazanego kanału komunikacji (podstawa prawna art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

    Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Pomożemy Ci - Zadzwoń!

    Darmowa konsultacja