Frankowicze

Wygrywamy sprawy Frankowe - sprawdź ile możesz odzyskać!

Pierwsze kredyty we franku szwajcarskim były udzielane w Polsce, wbrew temu, co się można znaleźć na wielu stronach internetowych, już w 1996 roku, kiedy to na polskim rynku pojawiły się szwajcarskie banki. Początkowo kredyty w tej walucie udzielane były głównie na sfinansowanie zakupu samochodów, jednakże w późniejszych latach były one udzielane już głównie na zakup nieruchomości.

Prawdziwy boom w sektorze bankowym nastąpił w latach 2006-2008, kiedy to oprocentowanie kredytu we frankach szwajcarskich było zdecydowanie niższe od kredytu udzielonego w złotówkach. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że łączna wartość kredytów udzielonych we franku szwajcarskim w roku 2004 wyniosła ponad 6,1 miliarda złotych, a już cztery lata później pułap ten osiągnął kwotę ponad 56 miliardów złotych.

Rok 2008 przyniósł kryzys gospodarczy, który miał bezpośredni wpływ na wysokość franka szwajcarskiego, którego kurs stał się bardzo niestabilny. Od 2008 roku do 2015 roku kurs franka szwajcarskiego wzrósł ponad dwukrotnie. Dodatkowo w styczniu 2015 roku Bank Centralny Szwajcarii podjął decyzję o porzuceniu polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego. Przedmiotowa decyzja spowodowała znaczne umocnienie szwajcarskiej waluty względem innych. Te wszystkie okoliczności nie odbiły się bez echa wobec frankowiczów w Polsce. Na skutek wyżej wymienionych zdarzeń zadłużenie frankowiczów wzrosło jeszcze bardziej.

Wskazać należy, iż również banki, który udzielały kredytów frankowiczom nie informowały ich o potencjalnych zagrożeniach związanych z udzieleniem kredytu w tej walucie, a same narzucone przez nich treści umów zawierały szereg klauzul niedozwolonych.

Nasza Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem sporów z Bankami. W samym roku 2022 zakończyliśmy korzystnie dla naszych klientów ponad 1,000 spraw. W Kancelarii posiadamy specjalnie wydzieloną komórkę, zajmującą się wyłącznie kredytami frankowymi. Wyspecjalizowane w prowadzeniu sporów frankowych pozwala nam na świadczenie usług z tego zakresu na najwyższym poziomie i uzyskiwanie korzystnych dla Klientów orzeczeń. Wiemy jak działają banki, wiemy czego można się spodziewać z ich strony, wiemy jakich argumentów używają w sporach z frankowiczami. To właśnie ta wiedza pozwala nam na skuteczną ochronę interesów naszych Klientów.

To, co wyróżnia nas na tle innych kancelarii świadczących usługi z zakresu prowadzenia sporów frankowych to nie tylko konkurencyjne wynagrodzenie, ale również pełne zaangażowanie w prowadzoną sprawę, przydzielenie dedykowanego adwokata lub radcy prawnego, który od początku do końca poprowadzi Państwa sprawę, jak również stały kontakt z prawnikiem prowadzącym sprawę.

Świadczymy kompleksową pomoc w sporze z Bankami, która obejmuje:

 1. Nieodpłatną analizę sprawy;

 2. Przygotowanie wezwania do zapłaty skierowanego do Banku;

 3. Wyliczenie wysokości dochodzonych roszczeń od Banku;

 4. Przygotowanie pozwu i reprezentacja przed Sądem I oraz II instancji, jak i Sądem Najwyższym;

 5. Reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym;

 6. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych, w których to Bank wypowiedział Klientom umowę kredytową;

 7. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych, w których Bank wystąpił o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału;

 8. Reprezentujemy Klientów na etapie negocjacji z bankami, jak również doradzamy w zakresie zawierania ewentualnych ugód z Bankami.

Nasza Kancelaria prowadzi postępowania przeciwko następującym Bankom:

 • Getin Noble Bank (Getin Bank, Dombank)

 • Bank Millennium (Eurobank)

 • PKO BP (Nordea Bank)

 • Raiffeisen Bank (EFG Ergasias)

 • mBank (BRE Bank, Multibank)

 • Santander Consumer

 • Santander Bank Polska (Kredytbank)

 • Bank PEKAO

 • BOŚ Bank

 • Bank Handlowy

 • BNP Paribas (BGŻ)

 • Deutsche Bank

 • Bank BPH

 • ING Bank Śląski

 • Credit Agricole Bank Polska

Umowa Kancelarii gwarantuje "BEZPIECZEŃSTWO KLIENTA",

co oznacza, że w przypadku roszczeń ze strony banku, każdy klient otrzyma kompleksową obsługę i reprezentację. Jeśli bank będzie żądał od Ciebie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału udostępnionego na mocy umowy kredytowej lub pożyczki, nasza Kancelaria podejmie działania w celu wykazania bezzasadności roszczeń oraz obroną Twoich praw w postępowaniach sądowych.

Pamiętaj! Masz szansę pozbyć się zadłużenia i stanąć na nogi! Skontaktuj się z nami.

Skorzystaj z dostępnego formularza kontaktowego poniżej lub skontaktuj się z nami telefonicznie – 501 779 424

  Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przed wyrażeniem zgody zapoznaj się z Regulaminem świadczenia pomocy prawnej oraz Polityką prywatności.
  Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez nasz formularz kontaktowy oraz w celach marketingowych, za pośrednictwem wskazanego kanału komunikacji (podstawa prawna art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

  Zostałeś pozwany o zapłatę długu? Pomożemy Ci - Zadzwoń!

  Darmowa konsultacja